Hero image
Turnering

Hold

U17


  • 1. Hoogstraten vv. (BE)
  • 2. K.S.K. Kasterlee (BE)
  • 3. K.F.C. Hamont '99-1 (BE)
  • 4. K.F.C. Hamont '99-2 (BE)
  • 5. O.S.M. Sequedin-1 (FR)
  • 6. O.S.M. Sequedin-2 (FR)
  • 7. Union Pommeuse Farmoutiers (FR)
  • 8. TuS Quelle (DE)
  • 9. DJK/VFL Giesenkirchen 05/09 e.V. (DE)
  • 10. SV Saar 05 (DE)
  • 11. HBOK (NL)
  • 12. Sportclub Westervoort (NL)

U16


  • 1. Hoogstraten vv. (BE)
  • 2. Nicolaite Chaillot-1 (FR)
  • 3. Nicolaite Chaillot-2 (FR)
  • 4. ES 16 (FR)
  • 5. Union Pommeuse Farmoutiers (FR)
  • 6. F.C. Villeneuve académie-1 (FR)
  • 7. F.C. Villeneuve académie-2 (FR)
  • 8. Olympique Viarmes Asnieres (FR)
  • 9. SC Uellendahl (DE)
  • 10. DHC (NL)
  • 11. SV Nootdorp (NL)

U15


  • 1. K.F.C. Hamont '99 (BE)
  • 2. Neuville Sport football-1 (FR)
  • 3. Neuville Sport football-2 (FR)
  • 4. Entente Jeunes des 3 Rives (FR)
  • 5. TSV Gau-Odernheim (DE)
  • 6. Entente Feulen-Greivels-Heiderscheid (LU)
  • 7. HBOK (NL)
  • 8. 's Graveland-1 (NL)
  • 9. 's Graveland-2 (NL)
  • 10. ZOB-1 (NL)
  • 11. ZOB-2 (NL)
  • 12. FC zoetermeer (NL)
  • 13. Roda 46 (NL)
  • 14. Voetbalvereniging De Merino's (NL)
  • 15. VV Rijen (NL)
  • 16. WSC Waalwijk (NL)
  • 17. VV Rijen (NL)
  • 18. HVV Tubantia (NL)

U14 > location 2 : KEG Gistel !


  • 1. O.S.M. Sequedin-1 (FR)
  • 2. O.S.M. Sequedin-2 (FR)
  • 3. Nicolaite Chaillot-1 (FR)
  • 4. Nicolaite Chaillot-2 (FR)
  • 5. JS SURESNES-1 (FR)
  • 6. JS SURESNES-2 (FR)
  • 7. Ol. Viarmes Asnières (FR)
  • 8. IVV Landsmeer (NL)
  • 9. Sv loosdrecht (NL)
  • 10. ZOB (NL)
  • 11. ASC (NL)
  • 12. Roda 46 (NL)
  • 13. GVVV (NL)
  • 14. MOC'17 (NL)
  • 15. WSC Waalwijk (NL)
  • 16. V.V. Rijen (NL)
  • 17. VV Rijen (NL)
  • 18. Sportclub Jekerdal (NL)
  • 19. FC Lewenborg (NL)

U13


  • 1. A.C. Hombourg (BE)
  • 2. A.S. Pagny sur Moselle (FR)
  • 3. Senart - Moissy (FR)
  • 4. RC Gonesse (FR)
  • 5. Entente Feulen-Greivels-Heiderscheid (LU)
  • 6. HBOK (NL)
  • 7. IVV Landsmeer (NL)
  • 8. BVC Bloemendaal (NL)
  • 9. FC zoetermeer-1 (NL)
  • 10. FC zoetermeer-2 (NL)
  • 11. Roda 46 (NL)
  • 12. V.V. Trinitas-Oisterwijk (NL)
  • 13. VV Scharn (NL)
  • 14. Sv groen wit 62 (NL)
  • 15. F.C. Lewenborg (NL)

U12/8


  • 1. V.V. Achel (BE)
  • 2. Ajf Hautes Fagnes-1 (BE)
  • 3. Ajf Hautes Fagnes-2 (BE)
  • 4. R.U.W. Ciney (BE)
  • 5. Entente 3 rives (FR)
  • 6. ES 16 (FR)
  • 7. CO Othis-1 (FR)
  • 8. CO Othis-2 (FR)
  • 9. JS Suresne-1 (FR)
  • 10. JS Suresne-2 (FR)
  • 11. JS Suresne-3 (FR)
  • 12. S.V. Kadoelen (NL)
  • 13. IVV Landsmeer-1 (NL)
  • 14. IVV Landsmeer-2 (NL)
  • 15. Afc Quick 1890 (NL)

U11/7


  • 1. JSG Lontzen-1 (BE)
  • 2. JSG Lontzen-2 (BE)
  • 3. ES 16-1 (FR)
  • 4. ES 16-2 (FR)
  • 5. IVV Landsmeer (NL)
  • 6. S.V. Dios (NL)
  • 7. SC Woerden (NL)

Turneringen er sponsoreret af